Мармурові сходи і сходинки

Сходи з мармуру – це функціональний і одночасно дуже елегантний і виразний елемент будь-якого будинку.

Мармур є дуже пластичним матеріалом, який славиться багатими колірними відтінками і дозволяє реалізовувати різні дизайнерські завдання. Завдяки цим якостям з мармуру можна виготовляти сходи будь-якої форми, кольору і дизайну. Все буде залежати тільки від вашої фантазії.

Мармурові сходи будуть підкреслювати вишуканість і красу домашнього інтер’єру. Важливо відзначити, що сходи з каменю можуть розташовуватися як всередині будівлі, так і за межами будівлі. Сходи з мармуру мають досить високу зносостійкість, але якщо ви плануєте облицювання сходів, яка знаходиться на вулиці або ж по якій планується висока прохідність, то краще віддати перевагу сходах з граніту. Мармурові сходи найчастіше використовуються для будівництва сходів всередині приміщень. Всі основні елементи мармурових сходів (ступені, подступенок, плінтуса і т.д.) виготовляються з мармурових слябів. Більш складні елементи, такі як балясини або перила, виготовляються з мармурових блоків.

Мармур – благородний камінь, який чудово підходить для створення дизайну інтер’єру як в сучасному стилі, так і в класичному. Дуже гармонійно буде виглядати приміщення, в якому з мармуру виготовлена ​​не тільки сходи, але так само з мармуру зроблена підлога. Багатство кольорів і відтінків мармуру дозволяє підібрати ідеальне поєднання кольорів для ступенів і статі, які будуть найкращим чином доповнювати один одного.

Догляд за ступенями з мармуру

Для того щоб сходи з мармуру служили якомога довше і були максимально захищені від впливу різних зовнішніх негативних факторів, їх піддають спеціальній обробці або ж бджолиним воском або спеціальними просочуючих розчинами для каменю. Ці кошти допоможуть не тільки продовжити термін експлуатації ваших сходів, але і додадуть каменю більше блиску.

Основа для сходів з мармуру

Коли ми говоримо “ мармурові сходи “, зазвичай це означає, що мармур використовується тільки для облицювання сходів або ж з мармуру виготовляються щаблі. Іншими словами – мармур є не основою конструкції, а виступає в якості декоративного оздоблення. В якості основної конструкції для сходів може служити бетонну або цегляну підставу, яке потім з зовнішньої сторони облицьовують мармуром . Так само підставою для сходів може служити зварна конструкція з металу, на яку потім встановлюють мармурові сходи.

Мармурові сходи, підлога, плінтуси та інші вироби

Основні вироби з мармуру, які можуть бути використані для будівництва сходів – це безпосередньо самі щаблі, також подступенок, плінтус а так само майданчики, які розташовані між поверхами. Крім того, з мармуру можуть бути виготовлені перила або балясини, але це дуже сильно збільшує вартість мармурових сходів , тому часто перила виготовляють з дерева, а замість мармурових балясин використовують ковані елементи.