Мармурові стільниці

Стільниці з мармуру це напевно одне з найпопулярніших виробів, які виготовляються з мармуру, після мармурової плитки. Мармур досить міцний камінь, який є прекрасним матеріалом для виготовлення стільниць. Варіанти застосування дуже різні. З мармурового слябу може бути виготовлена:

  • Стільниця з мармуру для барної стійки
  • Стільниця для умивальника
  • Мармурова стільниця для кухонного столу
  • Обідній стіл з мармуру

Виготовляємо мармурові стільниці різної форми

Стільниці з мармуру можуть бути виготовлені будь-якої форми. Сучасне обладнання дозволяє виготовити кухонну стільницю або барну стійку з мармуру, практично будь-якої форми. Стільниця може бути круглої, овальної, прямокутної або навіть несиметричною. Все мармурові стільниці виготовляються з слябів (великі плити) і під замовлення, тому ширина стільниці може бути практично будь-хто. Якщо ж ширини мармурового слябів недостатньо для виготовлення стільниці, то вона може бути виготовлена ​​з частин, які в подальшому будуть склеєні під час монтажу. При цьому, шви поліруються таким чином, що їх буде дуже важко помітити.

Кухонні стільниці з каменю – особливості використання

При правильному догляді і використанні кухонна стільниця, яка виготовлена ​​з мармуру, буде служити багато років і не втратить свій зовнішній вигляд. Вона не змінює колір, а в разі появи подряпин її завжди можна відполірувати або відреставрувати.

Іноді клієнти віддають перевагу стільницям з граніту, але слід звернути увагу на кілька важливих моментів:

  1. Мармур, на відміну від граніту, не має радіаційного фону, тому його використання в будинку більш екологічно виправдане
  2. У граніті міститься велика кількість слюди, яка схильна до впливу високих температур. Якщо ви на одне і те ж місце гранітної стільниці будете ставити гарячу каструлю, то з часом поверхня в цьому місці стане шорсткою.

До речі саме через негативного впливу високих температур при облицюванні камінів використовують мармур, а не граніт.

Барна стійка або обідній стіл з мармуру

Досить часто з мармурових слябів виготовляють стільниці для барних стійок або ж стільниці для обідніх столів. Вони дійсно мають шикарний вигляд і надають приміщенню особливий шарм, але перед покупкою такої стільниці слід звернути увагу на умови її експлуатації. Одним з недоліків мармуру є його пористість. Якщо на необроблену поверхню мармурової стільниці потрапить червоне вино, жир або, наприклад, кава, і ви не витре поверхню мармуру, то через кілька годин мармуровий стіл може увібрати цю рідину, в внаслідок чого колір його поверхні трохи змінитися. Точно такий же ефект може спостерігатися на дерев’яних столах, при виготовленні яких стільниця не піддавалася додаткової обробки (просочення або розтин лаком).

Якщо ж ви примудрилися пролити щось на мармурову стільницю, то досить просто витерти поверхню звичайною ганчіркою. Але якщо з якоїсь причини на поверхні мармуру з’явиться пляма, то не варто засмучуватися – існує багато компаній, які за допомогою спеціальних засобів видаляють плями з поверхні каменя.

Так само для додаткового захисту мармурової стільниці від плям, її поверхня може бути оброблена спеціальним просоченням, яка перешкоджає проникненню різних рідин в пори мармуру. Така обробка дозволяє зберегти природний колір мармуру на довгі роки.

Стільниці з натурального мармуру для умивальників

Стільниця з мармуру може прикрасити будь-які меблі, де стільниця передбачена «конструктивом». У мармурі досить легко можна зробити отвори будь-якої форми, тому часто з мармурових слябів виготовляють стільниці для мийок або умивальників. Приклади і фотографії мармурових стільниць ви можете знайти в нашій фотогалереї.